DYWANY INDYJSKIE

Dywany indyjskie to szeroka kategoria bardzo różnorodnych kobierców. Ciężko obecnie znaleźć tradycyjne dywany indyjskie, tkane wg tamtejszych wzorów, bowiem większość produkcji nastawiona jest na zaspokajanie gustów Europejczyków. Wiele manufaktur tworzy kobierce na podobieństwo dywanów perskich.

W skład kolekcji wchodzą dywany Moghul – najbardziej charakterystyczne dla współczesnej produkcji indyjskiej i jednocześnie cieszące się dużą popularnością wśród Polaków. Są to dywany wełniane, warstwowo strzyżone (efekt 3D), z domieszką jedwabiu, a w tańszej wersji wiskozy bądź bawełny merceryzowanej.

Oferta rozszerzona jest o dywany w 100% jedwabneKashmir, stanowiące propozycję z poziomu przystępnego cenowo luksusu. Ponadto w sprzedaży posiadamy kilka dywanów designerskich (Onyx Collection oraz Lidia) oraz dywany nowoczesne, utrzymane w stonowanej w kolorystyce, poszukiwane przez miłośników minimalizmu.

Dzięki współpracy z manufakturami w Indiach dajemy Państwu możliwość zamówienia dywanu wg własnego projektu, bądź w oparciu o nasze propozycje. Mamy możliwość utkania dowolnego wzoru, rozmiaru, zarówno z wełny, jak i jedwabiu. Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą na tej stronie.

Więcej informacji o dywanach indyjskich mogą znaleźć Państwo na naszym blogu we wpisie “Dywany indyjskie, czyli jak perska tradycja przywędrowała do Indii”.

Wyświetlanie 1–20 z 31 wyników