DYWANY NOWOCZESNE


Nowoczesne dywany znajdujące się w naszej ofercie znacząco różnią się wzornictwem, dlatego podzieliliśmy je na kilka kolekcji. Jedną z nich stanowią dywany Gabbeh i Lori. Są to irańskie i indyjskie dywany wełniane, współcześnie ręcznie tkane przez rzemieślników skupionych w niewielkich, rodzinnych firmach, w oparciu o tradycyjne wzory. Dywany te, mimo że należą również do grupy dywanów etnicznych, dzięki prostemu wzornictwu, wykorzystaniu wyrazistych kolorów znajdują nabywców wśród zwolenników nowoczesności we wnętrzu.

Kolekcja Transitional to wysokiej klasy dywany orientalne, projektowane przez współczesnych designerów. To klasyka na miarę XXI wieku. Inspiracją dla ich wzorów są tradycyjne dywany perskie. Kreatywność, swoboda i artyzm w reinterpretacji tradycyjnego kunsztu, przy jednoczesnej otwartości dla trendów we wzornictwie i innowacyjność, gwarantują efekt połączenia elegancji z nowoczesnością.

Dywany designerskie to kwintesencja nowatorskiego wzornictwa. Kolekcja Design to abstrakcyjne wzory, inspirowane raz współczesnym malarstwem, innym razem fakturami występującymi w naturze.

Dywany wełniane z Kolekcji Nepal są ręcznie tkane z wełny tybetańskiej. Niektóre z nich posiadają domieszkę naturalnego jedwabiu. Ich wzornictwo, często inspirowane naturą i ciepłe kolory sprawiają, że te nowoczesne dywany znajdują nabywców wśród zwolenników umiarkowania.

Dywany nowoczesne dostępne w naszej ofercie są ręcznie tkane w manufakturach indyjskich, tybetańskich, nepalskich i tureckich, z wykorzystaniem najlepszych surowców – wełny, jedwabiu, bawełny, lnu. Jedynie niektóre mają dodatek dobrej jakości włókien syntetycznych np. wiskozy. Unikamy masowej produkcji, dzięki czemu proponowane egzemplarze to solidne kobierce, niektóre swoją trwałością mogą dorównywać dywanom perskim, nierzadko przekazywanym z pokolenia na pokolenie. Dywany powstają w ośrodkach,w których przestrzegane są zasady etyki i fair trade. Rzemieślnicy pracują w dobrych warunkach za godziwym wynagrodzeniem.

Zajmujemy się również produkcją dywanów na zamówienie wg wzorów zaproponowanych przez Klienta, bądź wybranych na podstawie naszych propozycji.

Wyświetlanie 1–20 z 70 wyników