Piękne i ekskluzywne dywany z różnych zakątków świata

Sprzedajemy wyjątkowe orientalne dywany, które sprawiają, że wnętrza stają się stylowe, piękne, a jednocześnie przytulne.

Ekskluzywne dywany ręcznie tkane to moja pasja. Ich niepowtarzalność, magiczne znaczenie symboliki ornamentów i barw, bogactwo wzorów oraz historia tego kunsztownego rzemiosła, która sięga V wieku p.n.e. zachwyciły mnie odkąd się z nimi zetknąłem. Dwanaście lat doświadczenia i szczere zamiłowanie trwale wpisały się w mój życiorys, więc postanowiłem się temu oddać jeszcze bardziej. Otwierając swój własny salon z pięknymi dywanami zrealizowałem cel i zarazem spełniłem swoje marzenie.

“Najwartościowsza sztuka długo przynosi owoce i ma zapewnioną przyszłość nawet w odległych zakątkach świata. Tak właśnie jest z kobiercami.”

Roman Griszman (ukraiński archeolog)

Aktualną ofertę naszego sklepu stanowią luksusowe dywany wełniane i dywany jedwabne, które osobiście wybierałem spośród tysięcy, skupiając się przede wszystkim na jakości wykonania i walorach estetycznych.

Wśród nich znajdziemy:

Dywany klasyczne lub tradycyjne często bogato zdobione, ale i dywany designerskie, nowoczesne, gładkie lub z geometrycznymi motywami oraz dywany patchwork. Wszystkie tworzą pełną paletę mojej własnej kolekcji tworzonej starannie w oparciu o dobre relacje z producentami i wytwórcami z takich krajów jak Iran, Indie, Turcja, czy Afganistan.

Piękne dywany tkane ręcznie przez najwybitniejszych mistrzów z legendarnych regionów Persji jak Ghom (Qom), Kerman, Isfahan, Tabriz, Bidjar (Bidżar), Nain, Meshhed, Heriz, Kashan to najczęściej pojedyncze, nierzadko sygnowane egzemplarze tworzone przez miesiące lub nawet lata w zależności od rozmiaru.

Wyselekcjonowane, najwyższej jakości surowce, z których są wykonane to: przędze wełniane i jedwabne, bawełna (również bawełna merceryzowana – lśniąca jak jedwab) pochodzące z regionów słynących z ich produkcji czasem od tysięcy lat. Dywany luksusowe barwione są w tradycyjny sposób barwnikami pochodzenia naturalnego, głownie roślinnego (np. indygo, szafran, jagody, granat) ale też mineralnymi i z bezkręgowców (np.koszenila).

Mnogość aspektów wpływających na jakość, piękno i niepowtarzalność dywanów tworzy magiczną aurę świata sztuki kobierniczej. Umiejętność wybrania tych oryginalnych i wartościowych to efekt bogatej wiedzy na temat historii, geografii, niuansów technik splotów, rozpoznawania rodzaju surowca i przędzy oraz atrakcyjności i abstrakcyjności ornamentu.

Dywan ekskluzywny, perski czy turecki kupiony podczas wycieczki na bazarze za okazyjną cenę, nawet jeśli faktycznie będzie ręcznie tkany z jedwabiu, okazać się może nic nie wartą podróbką, która po pierwszym praniu straci kolory, a runo wypadnie. Polecam zatem kupowanie w miejscach takich jak salon “Sarmatia” gdzie będą mieli Państwo pewność i gwarancję, że zakupiony dywan jest oryginalny. Obsługa uprzyjemni i profesjonalnie zapozna z wszelkimi zagadnieniami z dziedziny. Serwis pomoże rozwiązać problemy, jeśli zdarzy się Państwu zabrudzić lub uszkodzić zakupione u nas ekskluzywne dywany.

Każdy wybrany egzemplarz będą mogli Państwo przed zakupem przymierzyć, korzystając z usług: wypożyczenie lub prezentacja u klienta. Służę również pomocą w indywidualnym doborze dywanu do wnętrza, dopasowaniu rozmiaru i kolorystyki. W razie potrzeby sprawnie sprowadzę poszukiwany okaz z każdego zakątka świata.

Zapraszam!

Tomasz Poloński