Dywan na salonach – tradycyjnie czy nowocześnie?

Myśląc „dywan perski” większości przed oczami staje wzorzysty, bogaty w ornamenty i kolory kobierzec. Czy to oznacza, że orientalne dywany nadają się tylko do tradycyjnych, ciężkich wnętrz? Dziś chcielibyśmy Wam pokazać, jak różnorodne oblicza ma orientalny dywan i jak wspaniale może się odnaleźć w nowoczesnym salonie.

Kropla tradycji

Oczywiście nie chcemy odżegnywać się od klasyki. Wzorzysty i pozornie ciężki w wyrazie „pers” może być świetnym kontrastem do współczesnego, minimalistycznego salonu. Biała, skórzana kanapa, w zestawieniu z luksusowym, jedwabnym Ghomem, mieniącym się lśniącymi nitkami w świetle designerskiej lampy, może zachwycić najbardziej wymagających.

Ghom

Dla osób ceniących stonowany styl, polecamy Bidjary i Tabrizy. Te spokojne, przeważnie ciemne dywany, dodadzą dostojności innym meblom. Świetnie też się sprawdzą w towarzystwie biurka bądź ciężkiego fotela.

Tabriz

Bidjar

Dla miłośników wzorów plemiennych polecamy „Kazaki”, Abadehy „Turkmeny”, Hamadany i „Kaukazy”. Wyraziste, geometryczne wzory, kontrastowa kolorystyka. Taki dywan w salonie posłuży jako główny element dekoracyjny. Dobrze się odnajdzie w towarzystwie drewnianych mebli, a nawet etno dodatków.

Kazak

Abadeh

Od wielu lat dużym powodzeniem wśród klientów cieszą się dywany typu Ziegler. Są to dywany postarzane, wypłowiałe na słońcu. Dzięki specjalnej technice ścierania runa, nabierają połysku i jedwabnej świetlistości. Wpisują się w trend eko, bowiem są tkane jedynie z owczej wełny i farbowane naturalnymi barwnikami. Wybór kolorystyki tych kobierców jest przeogromny, a delikatny roślinny motyw, nie zdominuje wnętrza. Te dywany polecamy osobom, które nie chcą z nich uczynić najważniejszego elementu wystroju, a jedynie chciałyby ocieplić wnętrze i scalić je kolorystycznie.

Ziegler

Patchworki i dywany vintage – przebój ostatnich lat

Dywany orientalne to nie tylko tradycyjne wzory. To również bardzo modny design. Propozycje typu Patchwork zaskakują nowoczesnością. W tym przypadku tylko wyobraźnia stanowi ograniczenie. Mnogość kolorów – od ziemistych, przez paletę barw podstawowych, aż po fluorescencyjne – i ich zestawień – monochromatyczne, bądź wręcz tęczowe – przyprawia o zawrót głowy. Patchworki wykonane mogą być albo z fragmentów starych dywanów, bądź ze skór bydlęcych i cielęcych – pozostawionych w naturalnych odcieniach lub farbowanych wg wybranej koncepcji.

semi patchwork2

semi_patchwork

patchwork skóra

Patchwork2

Na osobny rozdział zasługują również dywany Vintage – autorsko postarzane i na nowo wybarwiane specjalną techniką. Kryją w sobie magię perskich wzorów, ale i nowoczesność kolorów. A wszystko w duchu eko, z niezwykłą historią każdego z tych unikalnych dzieł w tle.

 

Po ukazane tu dywany i wiele, wiele więcej zapraszamy do Salonu Sarmatia.

W SKLEPIE ONLINE znajduje się aktualna oferta.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *