Sztuka polskich murali – artystyczne tapety Frezo w Sarmatia Trading

Z twórcami marki Frezo – Piotrem Michałkiem i Markiem Kłoczko – pierwszy raz spotkaliśmy się w 2016 roku, podczas Targów “Dom Inteligentny” wystawiając się w “Strefie Designu ewa & wnętrze”. Wspólna pasja w tworzeniu polskich marek wnętrzarskich, zaangażowanie i szczerość w działaniu, ale przede wszystkim niezwykłe, piękne produkty sprawiły, że postanowiliśmy rozpocząć współpracę. Po wielu miesiącach wprowadziliśmy tapety marki Frezo do naszej oferty.

Frezo to coś więcej niż tapety. To propozycja dla osób, które poszukują czegoś naprawdę oryginalnego i lubią rzeczy, które kryją w sobie jakąś tajemnicę.
Ewa Mierzejewska

Historia marki Frezo zaczyna się w latach 50-tych XX wieku, kiedy to młody artysta – Franciszek Michałek (1923-2006) – kończy studia na Wydziale Sztuk Pięknych UMK pod opieką Tymona Niesiołowskiego. W niedługim czasie zaczyna się specjalizować w wielkoformatowym malarstwie ściennym. Na przestrzeni około trzydziestu lat tworzy kilkadziesiąt murali w sanatoriach, kinach, hotelach czy kawiarniach. Jednak w latach 80-tych artysta przestaje tworzyć, a jego dzieła popadają w zapomnienie…

Po kilkudziesięciu latach, w 2016 roku syn artysty wraz z kolegą powołują do życia markę Frezo, a dorobek artystyczny Franciszka Michałka adaptują jako wzory tapet, plakatów czy szklanych paneli.

 

Tapety Frezo to unikalne grafiki, wyłącznie polskich artystów. Na stronie marki możemy wyczytać: “Wiele z nich to przykłady znakomitego polskiego malarstwa ściennego (murali), które zdobiły wnętrza restauracji, kawiarni, klubów, sanatoriów i budynków publicznych w latach 1950-70. Dziś zapomniane, zniszczone malowidła przywracamy do życia pod postacią tapet, pozwalając by znów cieszyły oko i zdobiły wnętrza.” Jednak wiele wzorów to unikatowe, współczesne projekty o wysokich walorach artystycznych.

Co warto podkreślić, producent stosuje najnowsze, ekologiczne technologie (HP Latex Printing). Produkty są wyjątkowo dobrej jakości. Cechuje je wysoka odporność na uszkodzenia i promienie słoneczne. Mają trwałą kolorystykę i są dopracowane w szczegółach, co pozwala im konkurować z najlepszymi tapetami na świecie.

FREZO to również autorska ceramika, wielkoformatowe obrazy jako alternatywa dla tapet oraz oryginalne postery.

Jeśli są Państwo zainteresowani obejrzeniem tapet i innych akcesoriów nie tylko w sklepie online,  ale w przestrzeni, zapraszamy do naszego Showroomu w Warszawie. Jesteśmy jedynym dystrybutorem tej marki w centralnej Polsce.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *